menu contact phoe
phone טלפון לייעוץ ראשוני 072-2613633
 
 

ביטוח לאומי

במשרדינו קיימת מחלקה העוסקת בתביעות ביטוח לאומי אשר מן הסתם שייכת באופן ישיר גם למחלקת נזקי הגוף שלנו. לצורך מתן שירות טוב ורחב ככל הניתן שירות זה מקנה ללקוחות המשרד ודאיות לכך שנזקיהם נבחנים גם באספקטים רחבים יותר הכוללים נכויות וזכויות שניתן לממש בזכות מומחים מהשורה הראשונה שהינם יועצי משרדינו.    

הביטוח הלאומי הינו אחד הגופים העשירים במדינה, רשת הביטחון הכלכלית לכול אחד ואחד מאתנו, אך עקב העובדה שהוא המוסד הכי עשיר במדינה, הוא נחשב להכי מסובך,  אזרחים לא יודעים, כי במידה והם חלו במחלה במהלך עבודתם, או חלו עקב נסיבות החיים הביטוח לאומי יקבע להם אחוזי נכות וכמו כן יפצה אותם בקצבה חודשית, זמנית או יציבה. ומשום כך הינכם צריכים אותנו כדי לטפל לכם בסבך הטפסים והתקנות של המוסד לביטוח לאומי.

להלן רקע כללי על המחלקות של המוסד לביטוח לאומי : 

מחלקת נכות כללית: 

כול אזרח מעל גיל 18 (במידה ולא גויס לצה"ל) או לאחר השחרור מצה"ל גיל 21/20 רשאי להגיש תביעה לקבלת קצבת נכות כללית מטעמי צדק.

מהי נכות כללית: קצבת הנכות משולמת למי שלא יכול לעבוד, או שיכולתו לעבוד פחתה בגלל מצבו הבריאותי.

תנאי הזכאות לקבלת קצבת נכות כללית: אזרח שוועדה רפואית קבעה לו 40 אחוז נכות רפואית בעניין ליקוי אחד בלבד או אזרח שוועדה רפואית קבעה לו 60 אחוז נכות רפואית במצטבר במספר ליקויים רפואיים שונים.

חשוב לדעת: במידה ועברתם רף לקבלת קצבה נכות תתקיים שיחה עם פקידת שיקום (פקידת הביטוח הלאומי), בכדי לבדוק כמה אחוז אי כושר איבדתם ו/או לחילופין אם קיבלתם 100 אחוז נכות רפואית סביר להניח שלא תזומנו לשיחה עם פקידת שיקום ותקבלו קצבה מלאה.

דוגמא:

עברתי רף רפואי כמה כסף אקבל? נכות כללית יכולה להגיע לקצבה בסיסית בין 1800 ₪ ל3321 לאדם יחיד, אם נשוי ויש קטינים ניתן לקבל תוספות, בד"כ 900 שקל בעבור הבן / בת זוג.

מחלקת נכות מעבודה: 

תאונת עבודה  היא תאונה שאירעה תוך כדי ועקב עקב העבודה, כולל בדרך לעבודה וממנה, אירוע מוחי או אירוע לבבי עשויים להיות מוכרים כתאונת עבודה, אם נגרמו כתוצאה מאירוע בעבודה שהנו חד פעמי, חריף בעוצמתו וסמוך למועד האירוע המוחי או הלבבי.

מהי הזכאות של נכות מעבודה:  כול אדם גם עם טרם מלאו לו 18 שנה, וגם אם עבר את גיל הפרישה 67/64/62 ייתכן וזכאי לקבלת קצבת נכות מעבודה.

תנאי הזכאות:  בד"כ לכול עובד שכיר/ עצמאי מגיעים דמ"פ 91 ימים להישאר בבית לזמן החלמה. במידה ולאחר מכן ניגשים לוועדה רפואית וקיבלת 0-9 אחוז אינכם זכאים לשום תשלום מעבר לתשלום דמ"פ. אם קיבלתם 9-19 אחוז נכות יציבה הנכם זכאים לקבלת מענק חד"פ מהביטוח לאומי בעבור הנכות שנותרה. 20 אחוז נכות ומעלה קצבה חודשית לכול החיים עד 120.

מיקרו טראומה:

מיקרו טראומה הינה הלכה משפטית אשר פותחה על ידי בית הדין לעבודה על רקע העובדה כי הכרה בתאונת עבודה על פי החוק תיתכן רק במקרה של אירוע תאונתי או מחלת מקצוע. ההלכה נולדה על מנת לאפשר להכיר במבוטח כנפגע בעבודה, שנפגע או חלה עקב עבודתו במצבים בהם הפגיעה לא מקימה זכות לפי הגדרת תאונת עבודה או מחלת מקצוע בחוק.על מנת להכיר בתאונת עבודה בדרך של מיקר וטראומה יש להוכיח פגיעות זעירות חוזרות ונשנות שכל אחת מהן הסבה נזק זעיר עד שהצטברות נזקים אלו הביאו לנזק ממשי הפוגע בכושר עבודתו של המבוטח.בתי הדין נוהגים לדמות את הלכת המיקרו טראומה לנזק שהתהווה בגוף בדרך של טפטוף טיפות מים על סלע עד להיווצרות הנקב, זאת להבדיל מזרם מים שוטף שגרם להיווצרות נקב בסלע המדמה תהליך תחלואה טבעי שלא מוכר עפ"י הלכת המיקרו טראומה.
על פי תורת המיקרו טראומה תוכר פגיעה בעבודה אשר נוצרה כתוצאה מפגיעות זעירות חוזרות ונשנות שגרמו במצטבר לנזק גופני ממשי. ניתן לחלק, אם כך, את רכיבי המיקרו טראומה ליסודות הבאים: (א) פגיעות זעירות; (ב) חוזרות ונשנות; (ג) נזק ממשי; (ד) קשר סיבתי בין הפגיעות לנזק.

להלן רשימה לא סגורה של בעלי מקצוע בסיכון למיקרו טראומה :

  • תסמונת התעלה הקרפלית קלדניות, מנקות הסוחטות סמרטוטים, ספרים, העובדים עם כלים רוטטים, עבודות הדורשות אימוץ של שורשי כפות הידיים (יישור וכיפוף קיצוני) וכיוב'.
  • פגיעות בגב, פריצת דיסק, בלט דיסק: סבלים, נהגי משאיות כבדות, עבודה עם כלים רוטטים, עבודות הדורשות כיפוף ויישור בלתי פוסק של הגב וכיוב'.
  • כתפיים, קרע ברצועות: צבעים, מוסכניקים, נגרים, עבודות המבוצעות תוך הרמת הידיים מעל גובה השכמות וכיוב'.
  • ברכיים, קרע במיניסקוס: רצפים, עבודות הדורשות כיפוף ויישור של הברכיים.
  • מרפק טניס, טניס אלבו: פחחים, צבעים, נגרים, עבודות הדורשות כיפוף ויישור של היד והאמה או עבודה מאומצת עם היד והאמה וכיוב'.
  • דליות ברגליים: דוור, טבח, אחות, עבודות הדורשות עמידה או הליכה ממושכות וכיוב'.
  • מחלת הסרטן: כבאים, עובדי הנמלים, צבעים, תעשיית המתכות, תעשיית הגומי, מפעלים כימיים, עובדי חשמל, סלילת כבישים, זיפות גגות, עבודה עם אסבסט, חשיפה לקרינה, עבודה הכרוכה בחשיפה לחומרים כימיים וכיוב'.
  • אסתטמה, COPD : נגרים, פועלים, עבודה הכרוכה בחשיפה לחומרים מגרים כגון אבק, חומרים כימיים וכיוב'.

יובהר כי המדובר בדוגמאות בלבד וקיימות עוד דוגמאות רבות נוספות. כמו כן, כפי שנאמר לעיל, ההכרה איננה אוטומטית, המוסד לביטוח לאומי נוטה לדחות תביעות שהוגשו בעילת מיקרו טראומה, ועל כן בטרם הגשת תביעה חשוב ביותר להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום תאונות העבודה במסגרת הביטוח הלאומי

קצבת ניידות:

כול אזרח במדינת ישראל זכאי במידה והוא מוגבל בהליכה, להגיש תביעה לקצבת ניידות, ישנו ספר ליקויים שקבע ביטוח לאומי והרשימה לכך הינה רשימה סגורה מאז ומתמיד.

במידה וכן ניגשתם לוועדה רפואית אשר קבעה לכם לפחות 40 אחוז נכות בקצבת ניידות הינכם זכאים לקבלת קצבת ניידות אשר מעניקה תו נכה, ושלל הטבות נוספות, כמו זכאות לרכישת רכב חדש בהנחה.

תנאי הזכאות: קצבת ניידות משולמת למי שהוא מוגבל בניידות בין הגילאים 03-67.

תו חנייה לנכה: 

אולי גם אתם זכאים לתו נכה ולא ידעתם? במידה והגשתם בקשה לתביעה לניידות ולא נמצאתם זכאים ישנה אפשרות נוספת באמצעות משרדנו להגיש בקשה לתו נכה, גם אם לא על שימכם, קרוב משפחה לא חובה לקרבה ראשונה הנכם יכולים להימצא זכאים לתו חניה לנכה ולהנחה באגרת רישוי (טסט). יש לציין, כי תו נכה הינו תו אישי ולא ניתן להעברה.  

התקשרו עוד היום לקבלת ייעוץ - 072-2613633
למעלה
ווצאפ